Expeditiecruise Antarctica, vliegen en varen
heen of terug vliegen over de Drake Passage en varen bij Antarctica
Bij deze reizen naar het Antarctisch Schiereiland steekt u de Drake Passage maar één keer over. Tijdens de ene reis vaart u van Ushuaia (Argentinië) naar Antarctica en vliegt u terug vanaf de Chileense basis Frei naar Punta Arenas (Chili). Bij de volgende reis begint u met een vlucht vanuit Punta Arenas (Chili) en vaart u terug naar Ushuaia (Argentinië). Deze reis vormt hierdoor een prachtige schakel in een rondreis door Argentinië en Chili.
Bij het Antarctisch Schiereiland kunt u net als bij de andere reizen naar Antarctica volop genieten van ijs, ijsbergen, pinguïns, walvissen en andere dieren die hun zomer bij het Witte Continet doorbrengen.
Reisinformatie
Reis van dag tot dag
Data & Prijzen seizoen 2011-2012
Data & Prijzen seizoen 2012-2013
Reisbeschrijving Antarctica, vliegen en varen met de Ocean Nova
Na een hotelovernachting in Punta Arenas, vliegt u de volgende dag naar de basis Frei op King George. Hier lopen de eerste pinguïns en komt u al in Antarctische sfeer. Na inscheping per zodiac aan boord van het expeditiecruiseschip Ocean Nova gaat u op weg naar het volgende eiland of zal het al een bezoek aan het vasteland worden?
IJs, weer en IAATO-afspraken bepalen waar u precies naar toe gaat. Zeker is wel dat er altijd een adembenemend landschap is, intrigerende ijsbergen in feërieke blauwtinten voorbij drijven en er soms op spectaculaire wijze walvissen opduiken bij het schip. Aan land zijn het de pinguïns die uw aandacht opeisen. Is het niet een baltsend paartje, dan zijn het wel ruziënde buren, of een kuiken dat net uit het ei kruipt. Mogelijke landingsplaatsen zijn onder andere:
Het vulkanische eiland Deception is landschappelijke heel mooi. U kunt er een bad nemen in warm water. Er is een Kaapse Duivenkolonie en een Kinbandpinguïnkolonie (Bailey Head). Op het strand staan roestige tanks en een vervallen station uit de tijd van de walvisvaart. De Britse hangar stamt uit de Tweede Wereldoorlog.
Verder naar het zuiden ligt Paradise Bay. Een idyllische baai omringd door traag stromende gletsjers waar vaak walvissen gezien worden. Dit is ook een van de plaatsen waar u voet op het vasteland van Antarctica kunt zetten.
Verder naar het zuiden zal door het spectaculaire Lemairekanaal naar Petermann gevaren worden. Bij Charcot Point heeft de overwinteringshut van Jean-Baptiste Charcot gestaan, die hier in 1909 strandde met zijn schip de Pourquoi-Pas?.
Weer in noordelijke richting ligt Port Lockroy, waar een Brits onderzoeksstation en museum bezocht kan worden waar u tevens brieven en kaarten kunt posten. Er zijn hier Ezelspinguïns en er ligt een walvisskelet bij Jougla Point.
Al 'cruisend' door de Gerlachestraat trekken de fascinerendste landschappen aan u voorbij. Half Moon is een bijzonder mooi eiland met grote grote gletsjers en rotsen die herinneren aan het vulkanische verleden van het eiland. Er broeden hier Kindband- en Ezelspinguïns. Verder zijn er altijd wel Reuzenstormvogels en Zuidpooljagers te vinden. In de puinhellingen broeden Wilsons Stormvogelstjes. Op de stranden vertoeven vaak Antarctische pelsrobben en soms een enkele Weddellzeehond.
Op de zevende dag begint het schip aan de oversteek over de Drake Passage. Tijdens de twee dagen op volle zee heeft u alle tijd om de mooie herinneringen aan Antarctica te laten bezinken. Langzaam zullen er steeds minder ijsbergen te zien zijn. Albatrossen zullen het schip wel de gehele oversteek vergezellen en misschien komt er nog wel een groep dolfijnen of een walvis voorbij. Uiteindelijk komt de kust van Patagonië in zicht. Daarna vaart de Ocean Nova het Beaglekanaal in. Hier staat nog een bezoek aan de Chileense nederzetting Puerto Williams op het programma. De volgende morgen vroeg ligt het schip dan aan de kade in Ushuaia (Argentinië) waar u van boord gaat.
Reisbeschrijving Antarctica, vliegen en varen met de Antarctic Dream en de Akademik Shokalskiy
De reizen met de Antarctic Dream en de Akademik Shokalskiy vertrekken wisselend vanuit Punta Arenas (Chili) en Ushuaia (Argentinië).
Indien de reis in Punta Arenas begint, vliegt u vanaf daar naar de basis Frei op King George alwaar u aan boord van het schip gaat. De reis eindigt dan aan de kade van Ushuaia.
Begint de reis in Ushuaia, dan gaat u hier aan boord en vaart vervolgens naar Antarctica. Na het programma rond het Antarctisch Schiereiland gaat het schip voor anker bij de basis Frei. Vanhier vliegt u dan naar Punta Arenas.
Er is geen overnachting vooraf of achteraf inbegrepen bij de scheepsreis.
Reisbeschrijving vliegen en varen met de Clipper Adventurer
In het seizoen 2012 - 2013 zal de Clipper Adventurer twee reizen vliegen en varen maken.
De eerste reis begint met een hotelovernachting in Ushuaia. De volgende middag gaat u aan boord van de Clipper Adventurer. Het schip steekt in twee dagen de Drake Passage over en maakt daarna een reis langs het Antarctische Schiereiland met verschillende landingen. Bij King George gaat het schip voor anker en verlaat u het schip. Vanhier vliegt u per chartervlucht naar Punta Arenas. Hier eindigt de reis met een hotelovernachting.
De tweede reis begint in Punta Arenas met een hotelovernachting. De volgende dag vliegt u met een chartervlucht naar King George waar het schip voor anker ligt. U gaat hier aan boord en maakt een reis langs het Antarctisch Schiereiland, waarbij u op verschillende plaatsen aan land gaat. Daarna steekt de Clipper Adventurer de Drake Passage over. De reis eindigt aan de kade van Ushuaia.
De expeditiecruiseschepen
De Akademik Shokalskiy, Antarctic Dream en de Ocean Nova behoren tot een van de kleinere expeditiecruiseschepen. Er worden maximaal 50 c.q. 84 passagiers op deze reizen meegenomen. Aan boord wordt u begeleidt door het expeditieteam dat bestaat uit diverse deskundigen. Zij geven lezingen en vertellen u over de dieren, de gletsjers en de ontdekkingshistorie van Antarctica. Aan boord van de Antarctic Dream en de Ocean Nova wordt tijdens deze reizen Engels en Spaans gesproken. Aan boord van de Akademik Shokalskiy is Engels de voertaal.
De Clipper Adventurer neemt op deze reis maximaal 122 passagiers mee. De voertaal aan boord is Engels.
Reis van dag tot dag
Wisselend programma met de Akademik Shokalskiy en de Antarctic Dream
Akademik Shokalskiy
De reis van 26 november 2012 begint in met inschepen in Ushuaia en eindigt met de vlucht naar Punta Arenas.
De reis van 03 december 2012 begint in Punta Arenas en eindigt in Ushuaia.
De reis van 11 december 2012 begint in Ushuaia Arenas en eindigt in Punta Arenas.
De reis van 19 december 2012 begint in Punta Arenas en eindigt in Ushuaia.
Antarctic Dream
De reis van 22 december 2011 begint met inschepen in Ushuaia en eindigt met de vlucht naar Punta Arenas.
De reis van 29 december 2011 begint in Punta Arenas en eindigt in Ushuaia.
De reis van 06 januari 2012 begint in Ushuaia en eindigt in Punta Arenas.
De reis van 13 januari 2012 begint in Punta Arenas en eindigt in Ushuaia.
De reis van 21 januari 2012 begint in Ushuaia en eindigt in Punta Arenas.
De reis van 28 januari 2012 begint in Punta Arenas en eindigt in Ushuaia.
Dag 01
Chartervlucht van Punta Arenas (Chili) naar Teniente Marsh Station op King George Island bij het Antarctisch Schiereiland. Per zodiac gaat u aan boord van de Antarctic Dream.
Dag 02
Esperanza (Hope Bay) en Brown Bluff
Dag 03
Paulet (Weddellzee) en Astrolabe I
Dag 04
Cuverville, Paradise Bay, Port Lockroy
Dag 05
Het vulkanische eiland Deception.
Half Moon Island. Dit landschappelijk zeer mooie eiland is van vulkanische oorsprong. In de halfbesloten baai drijven ijsbergen, afkomstig van de omringende gletsjers. Op een stil plekje aan het strand kunt u het ijs horen knisperen. In het landschap staan 'torenrotsen' als wachters aan de rand van de Ezelspinguïnkolonie. Aan de buitenzijde van het eiland hebben Reuzenstormvogels op hooggelegen richels een goede nestplaats gevonden. Verder kunt u hier aantreffen: Keizersaalscholver, Kinbandpinguïn, Zuidpoolkip, Zuidelijke grote jager, pelsrob en Weddellrob. Op beschutte plaatsen vormen mossen en gras met de grote kiezels een kleurig mozaïek.
Dag 06 - 07
Op zee. Oversteek van de Drake Passage.
Dag 08
Ontschepen in Ushuaia.
Reis met de Ocean Nova
Programma onder voorbehoud van ijs- & weersomstandigheden.
Dag 01
Aankomst in Punta Arenas (Chili). Transfer naar uw hotel in het centrum van deze stad in het zuiden van Patagonië. Welkomstdiner.
Dag 02
Transfer naar de luchthaven van Punta Arenas. Chartervlucht naar Teniente Marsh Station op Kind George Island bij het Antarctisch Schiereiland. Per zodiac gaat u aan boord van de Ocean Nova.
Dag 03
Deception Island. Vandaag staat het vulkanische Deception op het programma. Sporen van vrij recente vulkaanuitbarstingen en restanten van de walvisvaart domineren het landschap van Deception.
Dag 04
Paradise Bay en Port Lockroy. Een idyllische baai omgeven door hoge bergen waartussen gletsjers langzaam voortglijden en afbrokkelen in zee. Kleine onderzoeksstations w.o. het Gonzalez Videla Station. Het huidige onderzoeksstation op Port Lockroy is een overblijfsel uit de Tweede Wereldoorlog. De Falkland Islands Dependencies Survey bouwde dit station in 1943 tbv operatie “Tabarin”. Nu maakt het station deel uit van de UK Antarctic Heritage Trust en is als zodanig weer in originele staat teruggebracht.
Dag 05
In de ochtend wordt een laatste bezoek aan één van de eilanden bij het Antarctisch Schiereiland gebracht. Daarna gaat de Ocean Nova op weg naar Ushuaia.
Dag 06
Dag op zee (Drake Passage).
Dag 07
In de loop van de dag zal het Beaglekanaal bereikt worden. Halverwege ligt de Chileense plaats Puerto Williams waar een bezoek gepland is.
Daarna wordt de tocht door het Beaglekanaal vervolgd.
Dag 08
Vroeg in de ochtend ontschepen in Ushuaia.
Data & Prijzen seizoen 2011-2012
Vertrek
| Data | Beschikbaar | Reisduur | Schip |
|---|---|---|---|
| 22 dec t/m 29 dec 2011 | alle categorieën | 07 nachten | Antarctic Dream |
| 29 dec t/m 05 jan 2012 | alle categorieën | 07 nachten | Antarctic Dream |
| 17 jan t/m 24 jan 2012 | alle categorieën | 07 nachten | Ocean Nova |
| 21 jan t/m 28 jan 2012 | alle categorieën | 07 nachten | Antarctic Dream |
| 28 jan t/m 06 feb 2012 | alle categorieën | 07 nachten | Antarctic Dream |
bij koers US$1,00 = € 0,74
Ocean Nova
Prijzen per persoon
In de onderstaande prijzen is reeds de 15% korting verwerkt
| Accommodatie | 17 januari 2012 |
|---|---|
| B-3 pers. hut | € 5.178,00 |
| B-2 pers. hut | € 5.825,00 |
| B-1 pers. hut | € 7.769,00 |
Antarctic Dream
Prijzen per persoon
| Accommodatie | 07 nachten |
|---|---|
| Amundsen 2-pers. hut | € 7.300,00 |
| Shackleton 2-pers. hut | € 8.800,00 |
| Piloto Pardo 2-pers. hut | € 11.000,00 |
| Cabo de Hornos 2-pers. hut | € 12.200,00 |
Hutdeling :
Genoemde prijzen zijn gebaseerd op hutdeling.
D.w.z. als alleengaande boekt u standaard op indeling. U betaalt dan GEEN 1-pers. toeslag. U wordt ingedeeld met reizigers van hetzelfde geslacht (dames bij dames en heren bij heren).
Wilt u een hut voor alleengebruik, dan boekt u een B-1 pers. hut op de Ocean Nova. Bij de Antarctic Dream is de toeslag voor alleengebruik van een hut op aanvraag.
De prijzen zijn inclusief:
Ocean Nova
chartervlucht van Punta Arenas naar King George, scheepsreis zoals omschreven, accommodatie aan boord op indeling, volpension aan boord (incl. koffie en thee), excursies tijdens de scheepsreis, gebruik rubberlaarzen tijdens de scheepsreis, 1 hotelovernachting in Punta Arenas op basis van logies/ontbijt, welkomstdiner, groepstransfers, uitgebreide informatie met onder andere de Elmar Wereldwijzer Antarctica en SGR-dekking.
De prijzen zijn exclusief:
retourvlucht van Amsterdam of Brussel via Santiago naar Punta Arenas en van Ushuaia via Buenos Aires naar Amsterdam of Brussel, eventuele brandstoftoeslag, overige transfers, verzekeringen, (fris)drankjes, fooien en uitgaven van persoonlijke aard, publieksbijdrage Calamiteitenfonds (€ 2,50 per boeking).
Benodigde vluchten, overnachtingen en/of verlenging
Indien gewenst, verzorgen wij ook uw vluchten vanaf Amsterdam of Brussel naar Santiago en van Santiago naar Punta Arenas, evenals benodigde overnachtingen en individuele verlenging in Chili en/of Argentinië. Vraag ons naar de mogelijkheden. We leggen ze u graag voor.
Indicatieprijs lijnvluchten en overnachtingen:
retourvlucht Amsterdam - Santiago, retourvlucht Santiago - Punta Arenas en 2 hotelovernachtingen in Santiago vanaf € 1.500,- p.p., inclusief belastingen en toeslagen.
Stichting Calamiteitenfonds Reizen (CFR)
Ga naar de CFR informatiepagina.
Stichting Garantiefonds Reisgelden (SGR)
Ga naar de SGR informatiepagina.
Data & Prijzen seizoen 2012-2013
Vertrek
| Data | Reisduur | Schip |
|---|---|---|
| 26 nov t/m 03 dec 2012 | 07 nachten | Ak.Shokalskiy |
| 03 dec t/m 11 dec 2012 | 07 nachten | Ak.Shokalskiy |
| 07 dec t/m 13 dec 2012 | 06 nachten | Ocean Nova |
| 07 dec t/m 14 dec 2012 | 07 nachten | Antarctic Dream |
| 11 dec t/m 19 dec 2012 | 07 nachten | Ak.Shokalskiy |
| 14 dec t/m 22 dec 2012 | 07 nachten | Antarctic Dream |
| 17 dec t/m 23 dec 2012 | 06 nachten | Ocean Nova |
| 19 dec t/m 27 dec 2012 | 07 nachten | Ak.Shokalskiy |
| 22 dec t/m 29 dec 2012 | 07 nachten | Antarctic Dream |
| 22 dec t/m 31 dec 2012 | 09 nachten | Polar Pioneer |
| 29 dec t/m 06 jan 2013 | 07 nachten | Antarctic Dream |
| 31 dec t/m 10 jan 2013 | 09 nachten | Polar Pioneer |
| 06 jan t/m 13 jan 2013 | 07 nachten | Antarctic Dream |
| 13 jan t/m 21 jan 2013 | 07 nachten | Antarctic Dream |
| 21 jan t/m 28 jan 2013 | 07 nachten | Antarctic Dream |
| 22 jan t/m 28 jan 2013 | 06 nachten | Ocean Nova |
| 28 jan t/m 05 feb 2013 | 07 nachten | Antarctic Dream |
| 30 jan t/m 08 feb 2013 | 09 nachten | Clipper Adventurer |
| 06 feb t/m 12 feb 2013 | 06 nachten | Ocean Nova |
| 16 feb t/m 24 feb 2013 | 08 nachten | Clipper Adventurer |
bij koers US$1,00 = € 0,74
Akademik Shokalskiy
Prijzen per persoon
| Accommodatie | 26 nov 2012 07 nachten |
overige data 07 nachten |
|---|---|---|
| A-3 pers. hut | € 4.711,00 | € 5.088,00 |
| A-2 pers. hut | € 5.724,00 | € 5.791,00 |
| B-2 pers. hut | € 6.612,00 | € 6.649,00 |
| C-2 pers. hut | € 7.323,00 | € 7.360,00 |
| Suite (2-pers.) | € 8.074,00 | € 8.303,00 |
Antarctic Dream
Prijzen per persoon
| Accommodatie | 07 nachten |
|---|---|
| Amundsenhut | € 7.300,00 |
| Shackletonhut | € 8.800,00 |
| Piloto Pardohut | € 11.000,00 |
| Cabo des Hornossuite | € 12.200,00 |
bij koers US$1,00 = € 0,74
Clipper Adventurer
Prijzen per persoon
Heeft u eerder met Quark Expeditions gereisd? Dan komt u in aanmerking voor 5% loyaliteitskorting.
| Accommodatie | 30 jan 2013 09 nachten |
16 feb 2013 08 nachten |
|---|---|---|
| MD-3 pers. hut | € 5.917,00 | € 4.733,00 |
| LD-2 pers. hut | € 7.027,00 | € 5.917,00 |
| MDP-2 pers. hut | € 7.397,00 | € 6.213,00 |
| MDW-2 pers. hut | € 7.693,00 | € 6.435,00 |
| Superiorhut 2-pers. hut | € 8.359,00 | € 7.027,00 |
| Deluxe 2-pers. hut | € 8.877,00 | € 7.397,00 |
| Suite 2-pers. | € 9.617,00 | € 8.137,00 |
| Kamperen | € 167,00 | nvt |
| Fotografie workshop | GRATIS | GRATIS |
bij koers US$1,00 = € 0,74
Ocean Nova
Prijzen per persoon
VROEGBOEKKORTING: bij boeking en volledige betaling voor 31 dec 2011 ontvangt u 7% korting op onderstaande prijzen
| Accommodatie | Prijs |
|---|---|
| B-3 pers. hut | € 7.178,00 |
| B-2 pers. hut | € 7.992,00 |
| B-1 pers. hut | € 11.026,00 |
bij koers US$1,00 = € 0,74
Polar Pioneer
Prijzen per persoon
Voor de eerste 10 boekingen geldt een vroegboekkorting van 10% op onderstaande prijzen. Op 20 oktober waren er nog 6 c.q 8 plaatsen die in aanmerking kwamen voor deze korting.
| Accommodatie | 22 dec 2012 09 nachten |
31 dec 2012 09 nachten |
|---|---|---|
| A-3 pers. hut | € 5.328,00 | € 5.550,00 |
| A-2 pers. hut | € 6.298,00 | € 6.438,00 |
| B-2 pers. hut | € 7.130,00 | € 7.252,00 |
| C-2 pers. hut | € 7.896,00 | € 8.066,00 |
| Suite 2-pers. | € 8.751,00 | € 8.954,00 |
| Kajakken | € 663,00 | € 722,00 |
| Kamperen | GRATIS | GRATIS |
Hutdeling:
Genoemde prijzen zijn gebaseerd op hutdeling.
D.w.z. als alleengaande boekt u standaard op indeling. U betaalt dan GEEN 1-pers. toeslag. U wordt ingedeeld met reizigers van hetzelfde geslacht (dames bij dames en heren bij heren).
Boekt u met 2 personen van ongelijk geslacht dan kunt u niet in één en dezelfde hut. De één gaat in de dameshut en de ander gaat in de herenhut. Boekt u met drie personen dan kunt u desgewenst in één en dezelfde hut verblijven.
Toeslag alleengebruik hutten:
Wilt u een hut voor alleengebruik?
Dan boekt u een B-1 pers. hut op de Ocean Nova.
Voor de Antarctic Dream is de toeslag voor alleengebruik van een hut op aanvraag.
Toeslagen voor alleengebruik van hutten op de Akademik Shokalskiy:
Alleengebruik van de A-2 pers. en B-2 pers.hutten: 70%
Alleengebruik van C-2 pers. hut en de Suite: 100%.
Toeslagen voor alleengebruik van hutten op de Clipper Adventurer:
Alleengebruik van de 2 pers. hutten: 70%
Alleengebruik van de suites: 100%.
De prijzen zijn inclusief:
chartervlucht van Punta Arenas naar King George of v.v. scheepsreis zoals omschreven, accommodatie aan boord op indeling, volpension aan boord (incl. koffie en thee), excursies tijdens de scheepsreis, gebruik rubberlaarzen tijdens de scheepsreis, groepstransfers, uitgebreide informatie met onder andere de Elmar Wereldwijzer Antarctica en SGR-dekking.
Extra inclusief bij de Ocean Nova:
1 hotelovernachting in Punta Arenas op basis van logies/ontbijt en welkomstdiner op dag 1.
Extra inclusief bij de Clipper Adventurer:
1 hotelovernachting in Ushuaia op basis van logies/ontbijt (reis 30 jan), 1 hotelovernachting in Punta Arenas op basis van logies/ontbijt (reis 30 jan en 16 feb), expeditieparka die u na de reis mag houden, evaculatieverzekering van USD 100.000 per persoon.
De prijzen zijn exclusief:
retourvlucht van Amsterdam of Brussel via Santiago naar Punta Arenas en van Ushuaia via Buenos Aires naar Amsterdam of Brussel, eventuele brandstoftoeslag, overige transfers, verzekeringen, (fris)drankjes, fooien en uitgaven van persoonlijke aard, publieksbijdrage Calamiteitenfonds (€ 2,50 per boeking).
Eventuele brandstoftoeslag:
Voor alle reizen geldt, dat de rederijen zich het recht voorbehouden om, indien de brandstofprijzen stijgen t.o.v. de prijs in juli 2011, een brandstoftoeslag op te leggen.
Benodigde vluchten, overnachtingen / verlenging
Indien gewenst, verzorgen wij ook uw vluchten vanaf Amsterdam of Brussel naar Santiago en van Santiago naar Punta Arenas, evenals benodigde overnachtingen en individuele verlenging in Chili en/of Argentinië. Vraag ons naar de mogelijkheden. We leggen ze u graag voor.
Indicatieprijs lijnvluchten en overnachtingen:
retourvlucht Amsterdam - Santiago, retourvlucht Santiago - Punta Arenas en 2 hotelovernachtingen in Santiago vanaf € 1.500,- p.p., inclusief belastingen en toeslagen.
Stichting Garantiefonds Reisgelden (SGR)
Ga naar de SGR informatiepagina.
Stichting Calamiteitenfonds Reizen (CFR)
Ga naar de CFR informatiepagina.

Expeditiecruise "Basecamp Plancius Antarctica"