Informatie aanvragen Boek deze reis Mail deze pagina Print deze pagina rusland-220

Expeditiecruise "Vogels en orchideeën op de Koerilen"

Een scheepsreis naar de beste vogelspotplaatsen en de mooiste orchideeën.

  • - scheepsreis met expeditiesfeer // volpension
  • - regelmatig (land)excursies
  • - Engelssprekende expeditieleiding
  • - min. 30 / max. 54 passagiers // internationaal gezelschap
  • - verlenging in Kamtsjatka, Sachalin en Moskou is mogelijk

De Koerilen zijn eilanden die allen van vulkanische oorsprong zijn. Sommige eilanden zijn zelfs pas vrij recent ontstaan. Maar overal is er wel iets van geothermische activiteit terug te vinden. Sommige eilanden hebben de perfecte vulkaanvorm, anderen zijn ouder en zijn daardoor verweerd. Op veel eilanden komen warme bronnen of fumarolen voor, waardoor de zo kenmerkende rotte eierenlucht al van verre te ruiken is.
Op hoge, steile kliffen broeden miljoenen zeevogels. Vooral de vele alkensoorten, de noordelijke albatrossoorten en uiteraard de Stellers Zeearend trekken veel vogelliefhebbers. Het vochtige klimaat zorgt voor een zeer uitbundige plantengroei. In het voorjaar (juni) zijn op alle eilanden orchideeën te vinden. Tijgerlelies, gentianen, irissen en Hondsrozen bloeien ook in juni en juli. Het hoogveen op de noordelijke eilanden is in diezelfde tijd geel en roomwit gekleurd door de bloemen van de Rhododendrons.
Al varend tussen de eilanden kunnen Orka's, Dwergvinvissen en andere walvissen opduiken. Tijdens het rondvaren met de zodiacs kunnen zeeotters, zeehonden, zeeleeuwen en Harlekijneenden nieuwsgierig dichtbij komen.


Reisbeschrijving Expeditiecruise "Vogels en orchideeën op de Koerilen"

Deze reis begint op Sachalin. Hier gaat u aan boord van de Akademik Shokalskiy. Meteen bij het wegvaren zullen de eerste vogels rond het schip te zien zijn.
Tijdens de reis staan landing op de volgende eilanden gepland:

* Het eerste bezoek is aan Kunashir, een eiland met prachtige basaltstructuren die tijdens een zodiaccruise van alle kanten bekeken en gefotografeerd kunnen worden. Aan land zult u verrrast worden door een begroeiing van zeer hoge kruiden, enorme bleekgroene gentianen en bamboe.
Achter dit "oerwoud" liggen de warme bronnen.
* Iets noordelijker ligt het eiland Iturup. De noordelijke kust wordt gevormd door torenhoge lavarotsen. Hierop broeden voornamelijk Roodwang-aalscholvers en een enkele Stellers Zeearend.
In beschutte inhammen zijn groepjes Harlekijneenden te vinden. Het centrale deel van het eiland wordt gevormd door een oude vulkaan, die nog steeds de typerende kegelvorm heeft.
* Het eiland Urup bestaat uit enorme basaltlagen die in allerlei bochten gevrongen zijn. Door het vochtige klimaat is ook dit eiland zeer groen. Er kunnen prachtige zodaiccruises gemaakt worden langs de kelpwouden waar zeeotters drijven en langs de zandbanken waar vaak Largazeehonden liggen te rusten. Aan land zijn wederom de mooiste struiken en planten te vinden, die nu in volle bloei staan.
* Simushir is een eiland waar voor de ondiepe kust veel zeeotters tussen het wier drijven en Largazeehonden op zandbanken liggen te rusten. Op de hoge delen van de berg groeien Rhododendrons, Dwergberken, Chocoladelelies en andere opvallende planten.
* Op Yanchita zijn nog actieve fumerolen. De met zeewater gevulde krater is de plaats waar in de avond duizenden Gekuifde Alken verzamelen voor zij hun nesthol opzoeken. De vallei en de hellingen van de oude vulkaan zijn weelderig begroeid met o.a. orchideeën. Een schitterend landschap met mooie wandelmogelijkheden.
* Matua en Toropkovy herbergen beiden overblijfselen van de Japanse bezetting tijdens de Tweede Wereldoorlog. Tijdens de wandeling kunnen verschillende zangvogels gehoord en gezien worden.
Weer op open zee zullen achter het schip verschillende albatrossen en Noordse Stormvogels te zien zijn. 
* Onekotan. Op de rotsige kusten liggen Stellers Zeeleeuwen in grote kolonies bijeen. Op de hoger gelegen richels broeden Gehoornde en Kuifpapegaaiduikers, Drieteenmeeuwen en Roodwang-aalscholvers. Tijdens een zodiactocht langs de kust zullen de zeeleeuwen de bootjes nieuwsgierig volgen.
* Paramushir ligt aan de voet van de vulkaan Fussa. Achter het keienstrand begint de weelderige begroeiing. Er zijn een aantal wegen die naar hoger gelegen gedeelten voeren. Voor vogelliefhebbers zijn hier de Siberische Roodkeelzanger, de Ruigpootbuizerd en de Sneeuwgors te zien of te beluisteren. Voor de kust drijven Harlekijneenden, Kuifpapegaaiduikers en Zwarte Zeekoeten.

* ten zuiden van Kamtsjatka zal de Vestnikbaai bezocht kunnen worden. Het uitzicht op de met sneeuwbedekte vulkaankraters is werkelijk adembenemend. Als het weer het toelaat zal een zodiaccruise door de baai gemaakt worden, waarbij wellicht Zeeotters van dichtbij gezien kunnen worden. Op de steile kliffen van het eiland Utashud broeden onder andere Kuif- en Gehoornde Papegaaiduikers, Kortbek Zeekoeten. 
Daarna gaat de Akademik Shokalskiy de Avachabaai in. Hier zult u nog de laatste zeevogels kunnen zien. De verschillende rotsen in de baai zitten van top tot waterlijn vol met broedende vogels. Hoog tegen de steile rotswanden cirkelen de immens grote Stellers Zeearenden.
Uiteindelijk meert het schip af aan de kade van Petropavlovsk (Kamtsjatka) waarmee de reis eindigt. 

Verlenging in Kamtsjatka of Moskou

Indien gewenst, kunt u uw reis verlengen met een verblijf in Petropavlovsk of in Moskou.
Combinatie met een andere reis is uitsluitend mogelijk indien u daarmee niet langer dan 30 dagen in Rusland verblijft.
In verband met het aanvragen van uw visum moeten eventuele verlengingswensen in een zo vroeg mogelijk stadium aangegeven worden.

BELANGRIJK

Voor deze reis heeft u een visum voor Rusland nodig. In verband met formaliteiten voor het verkrijgen van het visum is het noodzakelijk dat u uw wensen voor verlenging of combinaties in een vroeg stadium aangeeft.
Indien gewenst, verzorgen wij voor u de aanvraag van uw visum. De kosten van de visumaanvraag bedragen voor 2012 circa € 75,00 per persoon.

Het schip Akademik Shokalskiy

Deze reis wordt uitgevoerd door het kleine Russische schip Akademik Shokalskiy. Het maximale aantal passagiers is 54. Lees meer..... 

Dag 01 Sachalin

Aankomst op Sachalin, transfer naar de haven voor inscheping aan boord van de Akademik Shokalskiy.

Dag 02 Kunashir

 

Dag 03 Iturup

 

Dag 04 Urup

 

Dag 05 Chirpoy

 

Dag 06 Simushir, Yankicha

 

Dag 07 Lovushki

 

Dag 08 Ekarma & Shiaskotan

Dag 09 Paramushir & Onekotan

Dag 10 Shumshu & Atlasova

Dag 11 - 12 Vestnikbaai & Utashud

Dag 13 Avachabaai & Petropavlovsk

Vertrek

De reis met de Akademik Shokalskiy begint in Korsakov op Sachalin en eindigt in Petropavlovsk (Kamtsjatka).

Data Beschikbaar Reisduur Schip
25 juni t/m 07 juli 2012 GEANNULEERD 13 nachten Akademik Shokalskiy

bij koers US$1,00 = € 0,74

Akademik Shokalskiy

Prijzen per persoon

Accommodatie Prijs
A-3 pers. hut € 6.253,00
A-2 pers. hut € 7.067,00
B-4 pers. hut € 7.511,00
B-2 pers. hut € 7.918,00
C-2 pers. hut € 8.251,00
Suite 2-pers. € 8.917,00

Beschikbaarheid:

De hiernaast genoemde beschikbaarheid is bijgewerkt t/m 20 april 2012.

Hutdeling :

Bovengenoemde prijzen zijn gebaseerd op hutdeling.
D.w.z. als alleengaande boekt u standaard op indeling. U betaalt dan GEEN 1-pers. toeslag. U wordt ingedeeld met reizigers van hetzelfde geslacht (dames bij dames en heren bij heren). Wilt u een hut voor alleengebruik, dan gelden onderstaande toeslagen. In een 3- c.q. 4 pers. hut kunt u uitsluitend met drie c.q vier personen tegelijk of op indeling boeken. Wanneer u met twee personen van ongelijk geslacht reist, kunt u NIET in een en dezelfde 3- c.q. 4-pers. hut geboekt worden. De een gaat dan in de herenhut, de andere in een dameshut.

Toeslag alleengebruik hutten:

Indien u een hut voor alleengebruik wenst, worden de volgende toeslagen in rekening gebracht:
Toeslag alleengebruik 2-pers.hutten: 70%.
Toeslag alleengebruik (mini)suites: 100%.

Eventuele brandstoftoeslag:

De rederij Aurora Expeditions behoudt zich het recht voor om, indien de brandstofprijzen gestegen zijn t.o.v. de prijzen in augustus 2011, een brandstoftoeslag op te leggen.

De prijzen zijn inclusief:

transfer van de luchthaven naar de kade op Sachalin, scheepsreis zoals omschreven, volpension aan boord (incl. koffie en thee), accommodatie aan boord op indeling, alle excursies en gebruik van rubberlaarzen gedurende de scheepsreis, groepstransfer van de kade in Petropavlovsk naar de luchthaven, uitgebreide informatie en SGR-dekking.

De prijzen zijn exclusief:

lijnvluchten Amsterdam of Brussel via Moskou naar Sachalin en van Petropavlovsk via Moskou naar Amsterdam of Brussel, eventuele brandstofstoeslag, eventueel benodigde overnachting(en) in Moskou, op Sachalin of Petropavlovsk, overige transfers, verzekeringen, visumkosten, (ca. € 75,-), verzekeringen, (fris)drankjes en uitgaven van persoonlijke aard, publieksbijdrage Calamiteitenfonds (€ 2,50 per boeking).

Benodigde vluchten, overnachtingen en/of verlenging

Indien gewenst, verzorgen wij ook uw vluchten van Amsterdam of Brussel via Moskou naar Sachalin en van Petropavlovsk via Moskou naar Amsterdam of Brussel. Verlenging in Petropavlovsk en Moskou is mogelijk. Vraag ons naar de mogelijkheden. Wij leggen ze u graag voor.
Let op: Uw totale verblijf in Rusland mag niet langer dan 30 dagen zijn.
Indicatieprijs vluchten:
van Amsterdam of Brussel via Moskou naar Sachalin en van Petropavlovsk via Moskou naar Amsterdam of Brussel, afhankelijk van de beschikbare boekingsklasse, van € 800,- tot € 1.500,- per persoon, inclusief belastingen en toeslagen.

BELANGRIJK: visum

U heeft voor deze reis een visum voor Rusland nodig.

Stichting Calamiteitenfonds Reizen (CFR)

Ga naar de CFR informatiepagina.

Stichting Garantiefonds Reisgelden (SGR)

Ga naar de SGR informatiepagina.

Afdrukken

Selecteer wat u wenst af te drukken: