- Beluga Adventures
- Bestemmingen
- IJSLAND
- Van Spitsbergen via Noordoost-Groenland naar IJsland met de Fram
Van Spitsbergen via Noordoost-Groenland naar IJsland
scheepsreis met het Hurtigrutenschip Fram
Spitsbergen waar de eerste sneeuw alweer is gevallen, Groenland waar alle bessenstruikjes roodoranje zijn en IJsland waar de geisers en andere geothermische activiteiten diepe indruk op u zullen achterlaten. Deze gebieden kunt u nu in één reis bezoeken aan boord van het comfortabele Hurtigrutenschip Fram.
Reisbeschrijving "Van Spitsbergen via Noordoost-Groenland naar IJsland met de Fram"
De reis begint met een directe chartervlucht van Düsseldorf naar Longyearbyen op Spitsbergen. Na aankomst wordt u naar het hotel gebracht voor overnachting.
De volgende morgen is er een stadsrondrit door het dorpje Longyearbyen. Vervolgens kunt u inschepen en vertrekt de Fram naar de kust. Nog voor het bereiken van de kust zal een bezoek gebracht worden aan de Russische mijnwerkersnederzetting Barentsburg.
langs de westkust worden Ny-Ålesund en de imposante Magdalenefjord bezocht. Bij Moffen, het vogel & walrusreservaat, zal de Fram proberen om 80° NB te bereiken.
Daarna begint de oversteek naar de kust van Noordoost-Groenland. Dit deel van Groenland is één enorm nationaal park. Er wonen geen mensen, alleen dieren in een groots, weids en ongenaakbaar landschap van ruige fjorden met hoge bergruggen die overkapt worden door de Groenlandse ijskap en doorklieft door de vele gletsjertongen die van de ijskap afkomen. De ijsbergen die hier ronddrijven hebben Antarctische afmetingen. Ook hier zullen de kleuren en vormen u steeds weer verbazen.
Aan de ingang van de Scoresby Sund ligt de nederzetting Ittoqqortoormiit. De Scoresby Sund is een van 's wereld grootste fjordenstelsels.
vanhier steekt de Fram over naar IJsland. Op de westelijke fjorden ligt de stad Isafjördur. De Fram gaat hier voor anker en heeft u de gelegenheid om deel te nemen aan verschillende optionele excursies. Zuidelijker op het schiereiland Snæfellsnes ligt Grundarfjördur. Ook hier krijgt u de gelegenheid om deel te nemen aan verschillende optionele excursies.
De scheepreis eindigt in de hoofdstad Reykjavík. Hier gaat u van boord en wordt u naar de luchthaven gebracht voor de terugvlucht naar Düsseldorf.
Verlenging op IJsland
Het is mogelijk om uw reis op IJsland te verlengen. Kijk voor ideeën onder IJsland of vraag ons naar de mogelijkheden. We leggen ze u graag voor.
Het schip de Fram
Deze reis wordt gemaakt het het nieuwe Hurtigrutenschip Fram. Dit schip is speciaal ontworpen voor reizen in de polaire gebieden zoals Groenland, Spitsbergen en Antarctica. Lees meer .....
Reis van dag tot dag
BELANGRIJK
Het hieronder beschreven dag-tot-dagprogramma is een leidraad. IJs- en weersomstandigheden kunnen afwijkingen noodzakelijk maken.
Dag 01 Düsseldorf - Longyearbyen
Chartervlucht van Düsseldorf naar Longyearbyen op Spitsbergen. Transfer van de luchthaven naar een van de hotels voor overnachting.
Dag 02 Longyearbyen & Barentsburg
De dag begint met een stadsrondrit door Longyearbyen. U leert over het ontstaan van de nederzetting en het wel en wee van de eerste inwoners. Daarna wordt u naar de kade gebracht waar u aan boord van de Fram gaat.
Na het inschepen vertrekt het schip naar Barentsburg, de kleine Russische nederzetting aan het einde van de Isfjord. Hier kunt u kennis maken met de oude Sovjetcultuur. De voor het Lenintijdperk typische woonblokken zijn hier nog te zien.
Dag 03 Noordwest- Spitsbergen
Aan de noordwestkust liggen verschillende fjorden. Als de Fram de Kongsfjord in vaart zal het panorama van de Kongsgletsjer met de toppen van de Tre Kroner zichtbaar worden. Van de gletsjer kalven regelmatig brokken af. Hierdoor is de baai en het strand bij de nederzetting Ny-Ålesund vaak bezaaid met prachtige ijsbrokken. Ze hebben geen Antarctische afmetingen, maar ijs blijft altijd fascineren. De nederzetting diende in de tijd van de grote poolreizen als laatste bevoorradingspunt. Amundsen, Nobilé en Ellsworth startten hier hun geslaagde poging om met een zeppelin over de geografische Noordpool te vliegen. Net als in Longyearbyen waren hier kolenmijnen. Echter het aantal ongelukken was zo groot dan men besloot de mijnen te sluiten. Nu staat er een beetje surrealistisch, een treintje in het landschap.
Noordelijker ligt de indrukwekkende Magdalenefjord. Al varend, zult u begrijpen waarom Willem Barentsz destijds de naam Spitsbergen aan dit gebied heeft gegeven. Helemaal achterin de fjord eindgt de Wagongletsjer met verschillende fronten in de fjord. Op een landtong (Gravneset) zijn de overblijfselen te vinden uit de tijd van de walvisvaart.
Dag 04 Moffen en op zee
Voordat de Fram aan de oversteek naar Groenland begint, zal het schip naar het eiland Moffen varen. Moffen is niet meer dan zandbank die op het hoogste punt slechts een meter boven het zeeniveau uitkomt. Het is een perfecte broedplaats voor zeevogels en tevens een favoriete "hangplek" van walrussen. Het eiland is gesloten voor bezoekers, dus aan land gaan mag niet. Maar de walrussen zwemmen in wijde omgeving rond het eiland.
Daarna wordt aan de oversteek begonnen. Mogelijk drijft er nog pakijs rond. Hierop kunnen zich ijsberen en walrussen ophouden. Misschien ziet u walvissen die aan de trektocht naar het zuiden beginnen.
Dag 05 t/m 11 Noordoost-Groenland
Het landschap van de noordoostkust van Groenland is ruig met hoge bergen, diepe fjorden en hier en daar lieflijke valleien. Vanaf de enorme Groenlandse IJskap komen ontelbare gletsjers over en tussen de bergen door. Ze eindigen bijna zonder uitzondering in de fjorden of zelfs direct in zee. Enorme ijsbergen in allerlei kleuren wit, blauw, azuur en soms zwart, zijn afgebroken van de gletsjerfronten. Ze drijven langzaam in zuidelijke richting. De ijsbergen hebben hier Antarctische afmetingen. Een van de zee-engtes heet zelfs Antarctic Sund.
Op de toendra zijn inmiddels alle struikjes roodoranje of zelfs fel geel gekleurd. Op de bertoppen ligt weer de eerste verse sneeuw. Vroeg in de ochtend kunnen kleine meertjes een vliesje ijs vertonen. De zonsopgang en -ondergang zorgen voor sprookjesachtige verkleuring. In de nacht kan bij heldere hemel noorderlicht verschijnen!
Dag 12 Ittoqqortoomiit
De noordelijkste bewoonde plaats in Oost-Groenland heet Ittoqqortoormiit. Een kleine gemeenschap waar men nog grotendeels van jacht en visvangst leeft. Op de enorme achterliggende toendra leeft een kudde muskusossen.
De nederzetting ligt aan de monding van de Scoresby Sund, een van de grootste fjordenstelsels ter wereld. Het landschap van rode bergruggen die doorsneden worden door enorme gletsjers is adembenemend mooi.
Dag 13 Isafjördur (Vestfjorden)
Vanuit Groenland wordt Straat Denemarken overgestoken naar het noordwestelijke fjordengebied van IJsland. In de haven van de hoofdstad van de Vestfjorden, Isafjördur, zal de Fram afmeren. De stad ligt diep verscholen in de fjord, in de luwte van de hoge bergen. U kunt hier op eigen gelegenheid het oude centrum verkennen. Ook worden er verschillende optionele excursies aangeboden:
* leven & cultuur in Isafjördur. Deelname € 72,- per persoon.
* Vigur het paradijselijke eiland. Deelname € 84,- per peroon.
* wandeling door het dal. Deelname € 84,- per persoon.
Dag 14 Grundarfjördur (Snæfellsnes)
Zuidelijker ligt het schiereiland Snæfellsnes. Een prachtig vulkanisch landschap met een ijskap, de Snæfells Jökull. In het stadje Grundarfjördur wordt aan land gegaan. Ook hier kunt u op eigen gelegenheid gaan wandelen. Er worden tevens de voglende excursies aangeboden:
* hoogtepunten van Snæfellsnes. Deelname € 99,- per persoon.
* boottocht door de Breidafjördur. Deelname € 158,- per persoon.
* wandeling door het lavaveld. Deelname € 111,- per persoon.
Dag 15 Reykjavík, Keflavík - Düsseldorf
Ontschepen, transfer naar de internationale luchthaven en lijnvlucht Keflavík - Düsseldorf.
Data & Prijzen 2012
Vertrek
Deze reis begint en eindigt in Düsseldorf. De scheepsreis begint in Longyearbyen (Spitsbergen) en eindigt in Reykjavík (IJsland).
| Data | Reisduur | Schip |
|---|---|---|
| 05 sep t/m 19 sep 2012 | 14 nachten | Fram |
Fram
Prijzen per persoon
| Accommodatie | Prijs in 2-pers. hut |
Prijs in 1-pers. hut |
|---|---|---|
| I - binnenhut, dek 3, 5 en 6 | € 8.345,00 | € 13.584,00 |
| FJ - superior buitenhut, beperkt zicht, dek 5 | € 8.865,00 | € 14.494,00 |
| N - buitenhut, patrijspoort, dek 3 | € 8.865,00 | € 14.494,00 |
| U - buitenhut, raam, dek 5 en 6 | € 9.385,00 | € 15.404,00 |
| F - superiorbuitenhut, dek 3 en 5 | € 9.905,00 | € 16.314,00 |
| M - Suite, dek 5 en 6 | € 11.075,00 | € 22.150,00 |
| MG - Grandsuite met balkon, dek 5 en 6 | € 11.530,00 | € 23.060,00 |
VROEGBOEKKORTING:
Bij boeking voor 30 december 2011 ontvangt u een korting van 10% op de in de tabel genoemde prijzen. Deze vroegboekkorting geldt voor een door de rederij te bepalen aantal boekingen.
Loyaliteitskorting:
Heeft u eerder een reis van minimaal drie opeenvolgende nachten met Hurtigruten gemaakt? Dat komt u ook nog eens in aanmerking voor een loyaliteitskorting van 5% op de gepubliceerde prijzen.
Boekt u voor 30 december 2011, dan krijgt u 10% vroegboekkorting en daarna over de resterende reissom de 5% loyaliteitskorting.
Hutdeling :
Genoemde prijzen zijn gebaseerd op hutdeling. Indien u alleen reist en u zou een hut willen delen met een andere passagier, kunnen we voor u proberen een gelijkgestemde dame of heer te vinden. Lukt dit niet, dan zult u helaas een 1-pers. hut moeten boeken.
De prijzen zijn inclusief:
scheepsreis zoals omschreven, volpension aan boord (incl. koffie/thee), accommodatie aan boord op indeling, landexcursies, stadsrondrit en wandelingen zoals in het programma genoemd (excl. optionele excursies), 1 hotelovernachting in Longyearbyen op basis van logies/ontbijt, chartervlucht van Düsseldorf naar Longyearbyen, lijnvlucht Keflavík - Düsseldorf, groepstransfers, winddicht & waterafstotend jack, uitgebreide informatie, SGR-dekking.
De prijzen zijn exclusief:
reis van huis naar Düsseldorf en v.v., eventuele brandstoftoeslag, transfers, verzekeringen, (fris)drankjes en fooien aan boord, optionele excursies en uitgaven van persoonlijke aard, publieksbijdrage Calamiteitenfonds (€ 2,50 per boeking).
Vluchten, overnachtingen en/of verlenging
Voor veel mensen is het eenvoudig om vanuit hun woonplaats per auto of trein naar Düsseldorf te reizen. Wilt u vliegen naar Düsseldorf? Vraag ons naar de mogelijkheden. We helpen u graag verder.
Indien gewenst, kunt u uw reis verlengen met een verblijf op IJsland. U kunt daarna ook naar Amsterdam terug vliegen. Wij stellen op verzoek graag een aanvullend arrangement voor u samen.
Stichting Calamiteitenfonds Reizen (CFR)
Ga naar de CFR informatiepagina.
Stichting Garantiefonds Reisgelden (SGR)
Ga naar de SGR informatiepagina.

Noorderlicht, geisers & Blue Lagoon