Ga naar inhoud

Expeditiecruise Zuidoost- en zuidwest-Groenland

Landschappen, gletsjers en Vikinghistorie

:alttitle:

Expeditiecruise Zuidoost- en zuidwest-Groenland

Na de reizen bij Spitsbergen zal de Ocean Explorer reizen gaan maken naar de zuidoost-, zuid- en west- en zelfs naar de noordwestkust van Groenland. Deze reis is de eerste van de reeks en begint in Reykjavík op IJsland. Na een overnachting aldaar, gaat u in de middag aan boord voor de oversteek naar Zuidoost-Groenland. Hier worden enkele dagen doorgebracht met landingen en wandelingen op de toendra's tussen het gebergte.
Vervolgens wordt er door de smalle en indrukwekkende Prins Christian Sund gevaren om het zuidelijk deel van Groenland met veel geschiedenis te verkennen. Aan de westkust van Groenland zal geprobeerd worden om zo noordelijk als de Diskobaai te kunnen komen. De scheepsreis eindigt in de hoofdstad Nuuk, vanwaar (als u het hotel-vluchtpakket bij heeft geboekt) een chartervlucht de passagiers terugbrengt naar IJsland.

Als u deze reis kiest

  • Scheepsreis met expeditiesfeer op basis van volpension.
  • Inclusief regelmatig landexcursies met wandelingen en excursies per zodiac.
  • Optionele activiteiten: kajakprogramma, peddelexcursie, fotografieprogramma
  • Engelssprekende expeditieleiding.
  • Max. 138 passagiers // internationaal gezelschap.

Impressies

  • Skjöldungenfjord
    1/23

    Skjöldungenfjord

  • Vertrek vanuit de haven van Reykjavík
    2/23

    Vertrek vanuit de haven van Reykjavík

  • Noordse Stormvogels zijn tijdens de oversteek rond het schip te zien.
    3/23

    Noordse Stormvogels zijn tijdens de oversteek rond het schip te zien.

  • Opduikende Potvis
    4/23

    Opduikende Potvis

  • Halo om de zon
    5/23

    Halo om de zon

  • Gletsjer achterin de Skjöldungenfjord.
    6/23

    Gletsjer achterin de Skjöldungenfjord.

  • Tusssen de rotsen zijn mooie planten te vinden
    7/23

    Tusssen de rotsen zijn mooie planten te vinden

  • Lindenowfjord
    8/23

    Lindenowfjord

  • Diep verscholen in de Prins Christian Sund: het plaatsje Auqpilaqtoq.
    9/23

    Diep verscholen in de Prins Christian Sund: het plaatsje Auqpilaqtoq.

  • Het haventje van Auqpilaqtoq
    10/23

    Het haventje van Auqpilaqtoq

  • Bergwanden langs de Prins Christian Sund
    11/23

    Bergwanden langs de Prins Christian Sund

  • Landschap van de Tasermiutfjord
    12/23

    Landschap van de Tasermiutfjord

  • Peddelen in de Tasermiutfjord
    13/23

    Peddelen in de Tasermiutfjord

  • Aan land in de Tasermiutfjord
    14/23

    Aan land in de Tasermiutfjord

  • Gletsjer in een van de zijarmen van de Prins Christian Sund
    15/23

    Gletsjer in een van de zijarmen van de Prins Christian Sund

  • Een wildernislanding aan de westkust.
    16/23

    Een wildernislanding aan de westkust.

  • Enorme ijsbergen drijven vanuit de Diskobaai in zuidelijke richting
    17/23

    Enorme ijsbergen drijven vanuit de Diskobaai in zuidelijke richting

  • Sismiut met de kenmerkende toegangspoort tot het pleintje met de oude kerk en museum
    18/23

    Sismiut met de kenmerkende toegangspoort tot het pleintje met de oude kerk en museum

  • Wandelen door Sisimiut
    19/23

    Wandelen door Sisimiut

  • Tupilaks zijn te zien en te koop bij de beeldend kunstenaars o.a. in Sisimiut
    20/23

    Tupilaks zijn te zien en te koop bij de beeldend kunstenaars o.a. in Sisimiut

  • Onderduikende Bultrug bij Nuuk
    21/23

    Onderduikende Bultrug bij Nuuk

  • Het oude gedeelte van Nuuk
    22/23

    Het oude gedeelte van Nuuk

  • Standbeeld van Hans Egede in Nuuk
    23/23

    Standbeeld van Hans Egede in Nuuk

Dag tot dag

BELANGRIJK

De route is onder voorbehoud van weers- en ijsomstandigheden.

  • Dag 01 Reykjavík

    Reykjavík

    Deze reis begint met een hotelovernachting in de hoofdstad Reykjavík (IJsland) op basis van logies/ontbijt.

  • Dag 02 Reykjavík en vertrek

    Reykjavík en vertrek

    Na een het ontbijt is er enige tijd om de stad Reykjavík te verkennen.
    Rond 15.00u zullen de bussen vertrekken naar de kade waar de Ocan Explorer ligt om daar aan boord te gaan. Als iedereen aan boord is, zal het schip vertrekken richting zee. De baai hier is bekend om o.a. de Dwergvinvissen die hier in de zomer verblijven en de vele Atlantische papegaaiduikers die hier op de oevers broeden.

  • Dag 03 Op zee

    Op zee

    Een dag op zee. Buiten de (verplichte) bijeenkomsten en lezingen is er alle tijd om buiten aan dek te staan op de uitkijk naar walvissen en dolfijnen.

  • Dag 04 en 05 Zuidoost-Groenland

    Zuidoost-Groenland

    Afhankelijk van de weersomstandigheden tijdens de overstek, zal vroeg of in de loop van de ochtend aangekomen zijn bij de zuidoostkust van Groenland. Hier zijn enkele prachtige en indrukwekkende fjorden zoals de Skjoldungenfjord en Lindenowfjord.
    Immense bergmassa's met gletsjers die van de Groenlandse IJskap afkomen en hier en daar lieflijke en groene valleien die vele mogelijkheden bieden om te wandelen en zodiactochten te maken. HIer zijn ook goede mogelijkheden voor de kajakkers en peddelaars om het water op te gaan.

  • Dag 06 - 08 Zuid-Groenland met o.a. Prins Christian Sund & ongekende berglandschappen

    Zuid-Groenland met o.a. Prins Christian Sund & ongekende berglandschappen

    Om naar de oostkust te komen zal er door de smalle en door hoge bergruggen omgeven Prins Christian Sund gevaren worden. Als de omstandigheden het toelaten, kan een landing gemaakt worden bij de nederzetting Auqpilaqtoq. In dit pittoreske plaatsje leven de mensen nog hoofdzakelijk van visvangst en de jacht.
    Alternatief kan er bij Svaerdfiskens Havn aan land gegaan kan worden. Eveneens een kleine gemeenschap met kleurrijke huisjes verscholen in het ruige landschap.
    Meer naar het oosten ligt de Tasermiutfjord, een fjord met steile bergwanden die aan Patagonië doen denken.

  • Dag 05 Vikinghistorie & kerk bij Hvalsey

    Vikinghistorie & kerk bij Hvalsey

    Aan de zuidwestkust zijn diverse plaatsen waar in de eerste Vikingen op hun ontdekkingstochten zijn neergestreken. Uit die tijd daterteert o.a. de nederzetting bij Igaliku, waar zich de oudste schapenboederijen van Groenland bevinden. Van latere datum (14e eeuw) stamt de ruïne van het kerkje bij Hvalsey en de overblijfselen van de kathedraal van Gardar.
    Het geheel behoort nu tot de Unesco-site Kujataa.

  • Dag 08 - 13 Landschappen & nederzettingen aan de (zuid)westkust

    Landschappen & nederzettingen aan de (zuid)westkust

    Gedurende deze dagen zullen prachtige landschappen voorbij trekken, er kunnen zodiaccruises gemaakt worden en hier en daar aan land gaan om te wandelen en/of een nederzetting te bezoeken.

    Er zal geprobeerd worden om zo noordelijk als de Diskobaai te komen en hier Ilulissat (de IJsbergenhoofdstad) te kunnen bezoeken. Op weg naar het stadje zullen ijsbergen van allerlei formaat voorbijdrijven en er kunnen walvissen opdruiken. In Ilulissat is het interactive museum waar u alles kunt leren over de ijskap, gletsjers en ijsbergen. Vanaf het dak van het museum of verder wandelend over het plankenpad heeft u een geweldig uitzicht over de in de baai gstrande ijsbergen.
    Verder is er het voormalige huis van Knud Rasmussen, dat ook een museum is.

    Weer in zuidelijke richting kan dan bijvoorbeeld het stadje Sisimiut bezocht worden. Hier bevindt zich het oudste houten kerkje van Groenland aan een pittresk pleintje waar ook het museum is. Net als in Ilulissat worden hier tegenwoordig de sledehonden buiten de bebouwde kom gehouden.

    Verder zuidwaarts ligt het visserplaatsje Itilleq verscholen aan een baai met hoge bergen, waar de kleurrijke huisjes opvallen in het landschap. Hier kunt u nog proeven van de oude manier van leven en als de tijd het toelaat van een voetbalwedstrijd tussen de inwoners en leden van het expeditieteam aangevuld met voetballiefhebbende passagiers.

    Als laatste zal dan naar de hoofdstad Nuuk gevaren worden. Na aankomst is er tijd om deze kleinste hoofdstad ter wereld te gaan verkennen. Er is o.a. een natuurhistorisch museum niet ver van het kerkje van Hans Egede, de missionaris die jarenlang geleefd heeft, met een beeld van hem op de nabij gelegen rots.

  • Dag 14 Chartervlucht Nuuk - Keflavík

    Chartervlucht Nuuk - Keflavík

    In de ochtend is het tijd om afscheid te nemen van het expeditieteam en de bemanning van de Ocean Explorer. Met bussen zullen alle passagiers en hun bagage naar de luchthaven worden gebracht, waar een chartervliegtuig klaar zal staan om iedereen die het hotel-vluchtpakket heeft bijgeboekt naar Keflavík (IJsland) terug te brengen voor overnachting in een hotel aldaar.

  • Dag 15 Keflavík

    Keflavík

    Na het ontbijt is de reis ten einde.

Data & prijzen

Pagina bijgewerkt op 5 oktober 2026
groenland-233
  • Reis van huis naar Keflavík (IJsland) en v.v.

Polar Plunge

Tijdens deze reis kunt u als de omstandigheden het toelaten de mogelijkheid geboden worden om deel te nemen aan een zogenaamde Polar Plunge. Onverschrokken passagiers kunnen hierbij een duik nemen in het polaire water. Een prestatie die met een certificaat en applaus van de toekijkende passagiers wordt beloond.

Mountainbiken

Tijdens de reis in 2028 wordt indien het weer het toelaat, een mountainbiketocht aangeboden in samenwerking met lokale organisaties. De tochten gaan over zeer oneffen terrein, daarom is ervaring en fitheid vereist.
Minimum leeftijd 16 jaar.

Peddelexcursie

Tijdens deze reis kunt u tegen de genoemde prijs een keer proberen hoe het voelt om te peddelen in deze bijzondere omgeving. Ervaring met kajakken is hiervoor niet nodig. Wel moet u niet bang zijn van water. Er wordt hiervoor gebruikgemaakt van zeer stabiele 2-pers. opblaasbare kajaks.
De tocht wordt gemaakt met max. 5 kajaks en wordt begeleid door één zeer ervaren kajakker en een veiligheidszodiac op enige afstand.
Minimum leeftijd 18 jaar, tenzij tezamen met ouder dan kan het vanaf 16 jaar.
Vooraf aanmelden wordt aanbevolen. Deelname tegen de genoemde prijs.

Kajakprogramma

Tijdens deze reis kunt u als ervaren kajakker tegen de genoemde prijs deelnemen aan het kajakprogramma. Vooraf boeken is noodzakelijk want ere zijn 10 plaatsen beschikbaar. Daar waar mogelijk worden de kajaks te water gelaten. Als u een keer met een gewone landing aan land mee wilt gaan i.p.v. een kajaktocht kan dat ook.
U bent niet verplicht om met iedere kajaktocht mee te gaan.
Vooraf aanmelden wordt aanbevolen, er is zeer beperkt plaats. Deelname tegen de genoemde prijs.

Fotografieprogramma

Als u geïnteresseerd bent in fotografie of u wilt uw fotografievaardigheden verbeteren dan kunt u zich (tegen de genoemde prijs) aanmelden voor het fotografieprogramma. Er is plaats voor maximaal 16 personen, die verdeeld worden over twee groepjes. Bij iedere landing of zodiactocht gaan deze deelnemers als eersten in de zodiacs eropuit.

Benodigde vluchten, overnachtingen en/of verlenging

Indien gewenst, verzorgen wij ook de benodigde vlucht naar Keflavik en v.v., evenals de benodigde transfer van de luchthaven Keflavík naar het hotel in Reykjavík en evenuteel gewenste aanvullende overnachtingen.
Deze reis is eenvoudig te combineren met een verblijf vooraf of achteraf op IJsland. Kijk voor inspiratie op de bestemming IJsland en stuur een bericht uw wensen of bel +31 10 295 0126 voor overleg of een afspraak. Wilt u liever door ons gebeld worden? Vul dan het bel-me-bericht in.

Eventuele brandstoftoeslag:

De rederij behoudt zich het recht voor om, indien stijging van de brandstofprijzen hiertoe aanleiding geeft, een brandstoftoeslag te heffen.

Compensatie CO2-uitstoot

Als compensatie voor de CO2-uitstoot van onze reizigers, doneert Beluga Adventures sinds 01 januari 2020 bomen aan Trees for All voor projecten in Nederland voor herstel en aanleg van klimaatbestendig bos en voor projecten op Borneo, Madagaskar en in Zuid-Amerika waar ook bossen hersteld worden om het leefgebied van dieren zoals Orang-oetans en poema’s te verbeteren.
Lees hier meer over Trees for All en hun projecten.

Terug naar boven